Elektronická podpora zápisů dětí do mateřských škol – Liberec
0. fáze - před začátkem vydávání žádostí
Počet vypsaných volných míst:0Počet mateřských škol:0

Mateřská škola, Liberec, Stromovka 285/1, příspěvková organizace

Adresa: 
Stromovka 285/1
PSČ: 
460 10
Městská část:
Liberec
Telefon: 
485151062
E-mail: 
ms18.lbc@gmail.com
Ředitel: 
PaedDr. JANA KUBÍČKOVÁ
Adresa poskytování vzdělání: 
Stromovka 285/1

Informace školy

motto : " VŠUDE UČÍME SE JENOM OD TOHO, KOHO MÁME RÁDI "

Mateřská škola sídlí na dvou pracovištích - HLAVNÍ SÍDLO  je v Liberci Františkově  a odloučené pracoviště je v Liberci - Machníně. 

Hlavní pracoviště STROMOVKA 285/1 tvoří 2 budovy - provozní budova a hospodářská budova . Patrová budova panelového typu  leží uprostřed sídliště Františkov, v blízkosti zástavky MHD  autobusu č. 16 a 22.

PROVOZNÍ DOBA MATEŘSKÉ ŠKOLY  Stromovka 285/1  BUDE OD 1.9.2019  bude od 6,30 do 17 hodin .

V hlavní budově jsou 4 třídy  po 24 dětech , celkem pro 96 až maximálně  110 dětí. Třídy jsou částečně věkově smíšené / 3-5let a 4,5 -7 let /. Budova je po celkové rekonstrukci a je obklopena zahradou se vzrostlými stromy, pískovišti a průlezkami.  V těsné blízkosti je základní škola Švermova, jejiž tělocvičnu využíváme. Druhá budova je hospodářská, je zde moderní kuchyň s konvektomatem  a administrativní a skladové prostory. Na zahradě je lanový park , piskoviště, průlezky a klouzačky, využíváme i šlapací auta, odrážedla, koloběžky. 

ŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁCÍ PROGRAM "ČTYŘI DLANĚ " symbolizuje vzájemnou pomoc, podporu, porozumění a spolupráci při vzdělávání mezi dětmi , rodinou a mateřskou školou a mezi dětmi navzájem.

V průběhu školního roku jsou děti cíleně vzdělávány ve všech  oblastech předškolního vzdělávání v rámci Rámcového vzděláávacího programu v tématických třídních vzdělávácích plánech - Kamarád, Drak, Panenka, Dárek, Vločka, Zvoneček , Sluníčko, Beruška, Miminko, Potůček . Činnost je obohacována mimořádnými akcemi - pravidelná divadelní představení v MŠ, dílničky s rodiči, karneval, Mikulášská nadíllka, velikonoční hra, vánoční besídky, Den Země, vitamínová sportovní olympiáda,  výlety, exkurze  a jiné . 

 

DEN  otevřených dveří   Z VÁŽNÝCH PROVOZNÍCH DŮVODŮ  LETOS NEPOŘÁDÁME.  Nabízíme možnost individuání návštěvy mateřské školy po dohodě s ředitelkou školy - možnost pohrát si s dětmi, prohlédnout si prostory, možnost osobní konzultace s ředitelkou školy i učitelkami - tel. 730844022, ms18.lbc@gmail.com.